Rozwój projektu

Heron Electric

nowoczesne pojazdy o napędzie elektrycznym, w zasięgu każdego Polaka.

„Jutro jest bliżej niż myślisz”

Realizujemy projekt ogólnodostępnego samochodu osobowego napędzanego przez silnik elektryczny – samochodu nie tylko zawierającego najnowsze rozwiązania technologiczne, ale też opłacalnego i eleganckiego. Naszą ambicją jest stworzyć produkt konsumencki o jakości i zawartości premium. Poczynając od zastosowanych materiałów i technologii opracowanych przez krajowe placówki naukowe we współpracy z Polską Akademią Nauk, kończąc zaś na estetyce, będącej dziełem naszego głównego projektanta Michała Paziewskiego.

Od kwietnia 2017 roku, we współpracy z Polskim Programem Elektryfikacji Motoryzacji i Centrum Badawczym Polskiej Akademii Nauk KEZO, zajmujemy się wprowadzeniem w życie odważnej wizji – wizji na miarę Henrego Forda. Ojciec motoryzacji wprowadził do garażu każdego Amerykanina samochód. Zadaniem Heron Electric, jest stworzyć nowoczesny samochód elektryczny, na który będzie mógł sobie pozwolić każdy Polak.

Jednakże to dopiero początek, ponieważ nasze ambicje sięgają dalej, postanowiliśmy zapewnić dostosowaną do potrzeb rynku całą linię nowoczesnych i ekologicznych pojazdów. Poczynając od rozróżnienia samochodu osobowego miejskiego i SUVa, poprzez dwa modele do jazdy sportowej, elektryczne samochody dostawcze, trójkołowce idealne dla pracy kurierów i dostarczycieli jedzenia w ciasnych miejskich ulicach, aż po skutery wodne, zapewniające bezpieczna i przyjazną środowisku rekreację na jeziorach, bądź linii brzegowej morza. Nie powiedzieliśmy też jeszcze ostatniego słowa w tej materii.

Pojazdy stworzone przez zespół Heron Electric, mają być ekologiczne, cechować się wydajnością i wysoką jakością wykonania. Poprzez zastosowanie najnowszych materiałów i technologii, chcemy uzyskać wydajność, umożliwiającą codzienne użytkowanie naszych pojazdów – zasięg do 400 kilometrów po jednym ładowaniu. Współczesna polska myśl techniczna gotowa jest odpowiedzieć na zapotrzebowanie naszych czasów. Produkt przyjazny środowisku, wygodny i użytkowy, produkowany dla masowego odbiorcy – dla Ciebie.

Jeżeli chcesz móc przejechać sto kilometrów po mieście za ekwiwalent kilku złotych, przyczynić się do zmniejszenia śladu środowiskowego, korzystać z nowoczesnych udogodnień i wspomóc krajową gospodarkę, to zapraszamy, abyś śledził uważnie nasze dokonania. Już dziś mamy gotowy model, który można zobaczyć w Centrum Badawczym PAN KEZO w Jabłonnie. Polski samochód o napędzie elektrycznym może się znaleźć pod Twoim domem już jutro – a jutro jest bliżej niż myślisz.

Heron Electric – to nie tylko nazwa projektu: dla nas to przestrzeń, gdzie ambicja i nauka spotykają się by zmienić życie przeciętnego człowieka. Ciche, wygodne, zaprojektowane z myślą o ciągłym użytkowaniu. Polskie pojazdy elektryczny, to nie fanaberia zespołu badawczego, ani seria gadżetów dla mających za dużo wolnego czasu i pieniędzy. Heron to pojazd jutra na co dzień. Zaprojektowane z myślą o polskiej rodzinie – liczącej się z budżetem i szukającej najlepszej jakości w sensownej cenie. Pojazdy bezpieczne, nieobciążające środowiska naturalnego i gotowe na weekendowe zakupy, bądź wyjazd z rodziną na wakacje.

Planowana cena miejskiego samochodu osobowego dla czterech osób Heron Electric City Bird, to ekwiwalent 15 000 EUR. W tej cenie polski konsument ma uzyskać niezawodność, nowoczesny design, najnowsze technologie komercyjne, bezpieczeństwo i tanią eksploatację. Nieprzerwanie pracujemy od 2017 roku, nad realizacją najbardziej ambitnego polskiego projektu naukowo – praktycznego od czasów transformacji ustrojowej. Już wkrótce podamy więcej informacji na temat potencjalnej ceny innych przygotowywanych przez nas pojazdów.

Współczesność to nowe wyzwania, jakie stawia nam życie i jakie stawiamy sobie sami. Heron Electric to projekt z całą pewnością ambitny i wizjonerski. Naszym celem jest uczynić go realnym, później zaś oddać nasze pojazdy w użytkowanie polskim konsumentom i firmom.

Jeszcze nie dziś, ale już jutro.
A jutro jest bliżej niż myślisz.